ההשפעות המיטיבות של גינה במרפסת על המוח

Pexels

המרוץ האין סופי שמטרתו היא להספיק הכול בחיים ובחיי היום יום, גובה מחיר של לחצים ומתחים שמשפיעים על כל אחד מאתנו.

שינוי בדפוסי החשיבה בעקבות משבר הקורונה

משבר הקורונה הוביל את כולנו להיות מסוגרים בבתים בפרקי זמן ארוכים, דבר שגרר בעיות נפשיות לחלק ניכר מן הציבור. עד מועד זה לכל אדם היה את סדר היום שלו שכלל לימודים, עבודה, כושר ופעילויות רבות אחרות, אך בבת אחת כולם התכנסו בתוך הבתים שלהם עם המשפחות הגרעיניות בלבד וכמעט לא יצאו מהבתים.

הצורך של חלק מבני המשפחה להמשיך לעבוד מול התסכול של אלו שלא עבדו כיוון שהוצאו לחל"ת והסיוע המתמשך לילדים, היה גדול והיה צורך לגשר על הפערים ולשפר את מצב הרוח.

לראות ירוק בעיניים

ההשפעה של הצבע הירוק על כל אדם היא שלוה וטבע. זו הסיבה שאזרחים רבים ניצלו את האפשרות ויצאו מדי פעם לפארק הסמוך לבית, או לשדות כדי לנשום אוויר צח וליהנות מיופיו של הטבע, הצמחייה, הפרחים, העצים, השיחים ועוד.

אחת האפשרויות המעניינות כדי להתחבר לטבע היא ליצור גינה במרפסת. הזמן הפנוי בתקופת הקורונה יצר הזדמנויות וזמן פנוי ומשפחות רבות החליטו ליהנות מהאופציה של גינה במרפסת הביתית. הם רכשו שתילים ופרחים שהגידול שלהם מתאים למיקום הגיאוגרפי של המרפסת, על פי כיווני האוויר, רמת החשיפה לאור ולשמש ולגודלה של המרפסת.

בהתאם לכך הם רכשו כדים בגדלים שונים, אדניות קצרות או ארוכות, עציצים קטנים או גדולים, פרשו דשא סינטטי ועסקו שעות רבות ביום בשתילה, השקיה, גיזום וטיפוח של כל הצמחייה. מעת לעת בני הבית נסעו למשתלה, רכשו צמחים חדשים בעלי נראות מסקרנת, פרחים בגוונים יפהפיים וכלי אחסון גדולים יותר לצמחים שהתפתחו במרפסת.

העיסוק בכך שיפר מאד את מצב רוחם, הוסיף להם חיוניות והוריד במידה ניכרת את רמת המתחים והלחצים שלהם.

ההשפעה של הטבע הירוק על המוח

במחקרים שבוצעו התגלה כי ההימצאות בטבע משפיעה לטובה על המוח שלנו, דבר זה מסייע לנו להיחלץ ממצוקות נפשיות כמו דיכאון עקב מצבים אישיים שונים ולכן כדאי לצאת לטבע בתכיפות רבה ככל האפשר.

אלו שהחליטו לצאת לטבע לפחות פעם ביום חשו עד כמה נעים להם לנשום את הטבע, הם מרגישים את השינוי המשמעותי בגופם לאור הטיול הקצר בטבע כאשר מסביב רואים את הפרחים שהחלו לפרוח בהתאם לעונה שלהם, את השיחים הגדלים ואת הציפורים שמקננות על העצים. כשחוזרים מהטיול וגם אם הוא קצר מרגישים את השקט הנפשי, הרוגע והשלווה אצל כל אדם.

וכאשר אי אפשר לצאת עקב מזג האוויר או עקב סיבות אחרות, הפתרון הוא ליהנות באופן יום יומי בטיפוח הגינה הביתית במרפסת שמעניקה המון סיפוק לכל המשפחה.

הצורך בגינה בראי הנדל"ן

לאור מגפת הקורונה, משפחות רבות שאורח חייהן השתנה מקצה לקצה, הבינו עד כמה חשוב שתהיה להם גינה או מרפסת ובה גינה מטופחת. עקב כך רבים מהם החליטו לעשות צעדים כדי לשפר את איכות חייהם ורכשו דירות גן או דירות שיש בהן מרפסות. המטרה היא להתאים את ההתנהלות היום יומית למשפחה, כדי ליהנות משהייה מחוץ לבית גם בימי הסגר וליהנות מהטבע שקיים בתוך הבית.

פרגולות מעץ וגדרות בשיטת ההשחלה -
עם חיבורים ללא הברגה ואפשרות להרכבה עצמית.
לייעוץ הצעת מחיר ללא התחייבות
Facebook
Twitter
LinkedIn

כתבות נוספות

איך לשדרג את מראה הגינה בעזרת עץ

אין יותר טבעי מלעצב את הגינה בשילוב פריטי עץ. פריטי העץ השונים משתלבים עם הצמחייה והפרחים בהרמוניה, ומחברים את מה שמעשי ידי

מחפש פרגולה, גדר, או ריהוט גינה מעץ? קבל ייעוץ או הצעת מחיר ללא התחייבות!​

או, השאר פרטים ונתקשר אליך חזרה

דילוג לתוכן